Niečo o nás   Sme jeden z krúžkov záujmovej umeleckej činnosti pri Mestskom kultúrnom stredisku v Stupave. Od svojho vzniku v roku 1997 súbor funguje pod vedením pani Dagmar Bilačičovej (no proste našej Dady). Prešiel vývojom, menilo sa osadenstvo, rozširoval sa repertoár.
   Od roku1999 sa venujeme aj príprave tancov v štýle amerického stepu. (Zároveň je to rok, kedy som sa ku skupine pripojila:))
   V roku 2000 sme sa zúčastnili na Krajskej výberovej prehliadke detského nefolklórneho tanca v Pezinku, v kategórii od 11 do 15 rokov. Naša choreografia sa zo 14 súťažných umiestnila medzi tromi najlepšími. A tak nás v ten deň sprevádzala na ceste domov príšerná zima (bolo to na sklonku jesene), únava, veľká radosť (a tiež štipka sklamania - veď kto nemieri na prvú priečku?), diplom a plyšáčik (v tom čase už dochytaný nami všetkými)
   Od tých čias sme už vyrástli z nejedného kostýmu a predstavili sme sa na mnohých podujatiach. V priebehu rokov sa konal ďalší konkurz a pribudli k nám dievčatá o 3 - 4 roky mladšie ako sme my, najstaršia časť súboru. A tie už tiež poriadne vyrástli odvtedy, čo sme ich videli prvý krát.
   V októbri 2004 sa znova konal konkurz a do našich radov pribudli naše najmladšie prírastky: zväčša 8 -9 ročné dievčatká. Tie už fungujú pod vedením Petry Šišovej (Peti), ktorej ešte občas pomôže Dada a moja neoceniteľná, všadeprítomná a samozrejme konštruktívna (xixi) kritika:)
   Kostýmy si väčšinou zháňame samy, z času na čas nám pomôže krajčírske nadanie niektorých z rodičov, Dady a mňa (uff). Divili by ste sa, aký je občas problém zohnať pre členky tej- ktorej časti súboru rovnaké oblečenie...
   Takže aby som to zhrnula: Píše sa rok 2005, už niekoľko rokov sa pravidelne zúčastňujeme na rôznych podujatiach stupavského Kultúrneho leta a každoročných Slávnostiach kapusty, na seneckom letnom karnevale a rôznych športových podujatiach konajúcich sa v PKO alebo v športovej hale Mladosť v Bratislave. No a samozrejme, že sme boli k dispozícii, keď si nás žiadala niektorá zo škôl, ktoré navštevujeme. Kto by povedal "nie" svojej riaditeľke/ riaditeľovi?
   My najstaršie už máme plné hlavičky najrôznejších problémov (nevynímajúc maturitu) a čas na tanec si často krát doslova kradneme (to, že sme nakoniec zostali len 4, hovorí určite za všetko), stredné "baby" začínajú mať dilemy v rozhodovaní kam na strednú školu a poriadne s nimi začína plieskať puberta a naše najmladšie zlatíčka (ktoré nás občas tiež poriadne privádzajú do zúfalstva) sa pripravujú na svoje prvé vystúpenie, aby sa oficiálne prvýkrát predstavili ako členky súboru MODAN.
   Asi toľko k tomu, čo by sa patrilo o nás povedať.
S pozdravom
Veronika.

P.S: Ak náhodou máte veľa peňazí a neviete kam s nimi, veľmi by nás potešilo akékoľvek sponzorstvo. Ak nie, to nevadí, stačí poriadne povzbudzovať na našich vystúpeniach.

P.S.2: Želáme pekný deň! :)